3η ημερίδα Γραφείων Διασύνδεσης – 07 Φεβρουαρίου 2013

Τα Γραφεία Διασύνδεσης με τον Επιχειρηματικό κόσμο σας προσκαλούν να συμμετάσχετε στην ημερίδα με θέμα:

"Πανεπιστήμια και Επιχειρήσεις: Οικοδομώντας τη συνεργασία και την κινητικότητα – Θεμελίωση μιας αμοιβαίας επωφελούς σχέσης 'win-win'"

Στόχος της Ημερίδας είναι να αναδείξει το σημαντικό ρόλο που διαδραματίζει η τοποθέτηση φοιτητών στις επιχειρήσεις για τους ίδιους τους φοιτητές, τις επιχειρήσεις και τη διαμόρφωση ενός κλίματος συνεργασίας μεταξύ της ακαδημίας και των επιχειρήσεων. Η δράση αυτή αφενός στην ομαλότερη ένταξη των νέων στο επιχειρηματικό περιβάλλον αλλά και στην αναζωογόνηση του επιχειρηματικού κλίματος με την εισροή νέων ανθρώπων, ιδεών και νοοτροπιών.

Θα ακολουθήσει συζήτηση με συμμετοχή του ακροατηρίου.

Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί στις 07 Φεβρουαρίου 2013, στις 10:00, στην αίθουσα 10 του Κτηρίου 7 του Κέντρου Κοινωνικών Δραστηριοτήτων, στο Πανεπιστήμιο Κύπρου.

Για δήλωση συμμετοχής στην ημερίδα και στο γεύμα που ακολουθεί, παρακαλώ απαντήστε μέχρι τη Δευτέρα 4 Φεβρουαρίου 2013.

Δείτε την πρόσκληση και το πρόγραμμα της Ημερίδας εδώ.